Recenzia: Moja prvá skúsenosť s pánskou radou Clinique for Men

S vyslovene pánskou pleťovou kozmetikou nemám množstvo skúseností. Donedávna som používal (len) kozmetiku na zmiešanú a mastnú pleť, ktorá je rovnako určená pre ženy aj mužov. Ak premýšľam, prečo som sa doteraz neobzeral po vyslovene pánskej pleťovej kozmetike, dôvodov bolo hneď niekoľko:
  • vo väčšine prípadov príliš silná parfumácia,
  • množstvo (podotýkam množstvo, nie všetky) pánskych produktov vychádza z predpokladu, že mužská pokožka je hrubšia a odolnejšia než tá dámska, čo sa v konečnom dôsledku prejaví na agresivite produktov,
  • doteraz som vždy hľadal kozmetiku, ktorá by riešila konkrétny problém pokožky (akné, mastná pleť, rozšírené póry, …) a nehľadel som na to, či je na produkte dodatok „Men“ alebo nie.


Udomácňovanie pánskej rady pleťovej kozmetiky Clinique Men v našej kúpeľni začalo koncom minulého roka. Po necelom roku od uvedenia Sonickej čistiacej kefky sa Clinique rozhodlo pre jej upgrade a pripravilo tmavú verziu, ktorá je primárne určená mužom. Hlavný rozdiel oproti pôvodnej sonickej kefke tkvie v štetinách, ktoré sú napustené aktívnym uhlím. Kombinácia sonických pohybov (ktoré možno prirovnať k mikrovibrácii) so štetinami s aktívnym uhlím zabezpečuje hĺbkové čistenie pleti, odstránenie prebytočného mazu a nečistôt.
Čistiaca hlavica sa skladá z dvoch druhov štetín – svetlých (ktoré sú jemnejšie a primárne slúžia na čistenie väčších plôch pokožky ako je napríklad okolie lícných kostí či brada) a tmavých (ktoré sú tvrdšie, kolmo zostrihané a ideálne na čistenie T-zóny a záhybov v okolí nosa). Každá štetinka má zagulatený koniec, takže pleť nepoškrabe a kefka je na dotyk veľmi príjemná (asi takto – It´s so fluffy!).
Ja aktuálne používam kefku každý druhý deň. Zima a chladný vzduch dáva mojej pokožke zabrať (ale o tom sa rozpíšem pri niektorej z najbližších recenzií). Na jar, až sa moja pleť vráti do pôvodného stavu, budem kefku používať denne. Skvelé je, že kefka je vodotesná, môžem si ju vziať so sebou do vane a vďaka skladnej veľkosti a nízkej hmotnosti aj na naše cesty (napríklad o týždeň do Ríma). 
Ku kefke som dostal pleťové mydlo z rady Clinique Men. Priznám sa, je to moja prvá skúsenosť s čistením pleti mydlom. Asi ako väčšina, aj ja mám zakotvenú predstavu, že mydlá vysušujú a prispievajú k pocitu „napnutej pleti“. Moje prvé kroky s týmto produktom boli preto veľmi opatrné… Pochybnosti sa po prvom čistení pleti rozplynuli rýchlosťou, akou beží čas počas víkendov.
Navlhčenou kefkou pred použitím niekoľkokrát prejdem po povrchu mydla a vlhkú pokožku čistím jemnými krúživými pohybmi. To, že produkt je neparfémovaný, v prípade značky Clinique ani netreba spomínať. Samotné mydlo sa predáva v uzatvárateľnej krabičke, vďaka čomu je ľahko skladné a nedostáva sa do styku s prachom či inými nečistotami. Po dvoch mesiacoch používania (cca. každý druhý večer) mi z neho stále chýba len veľmi malá časť, čo určite poteší každú „šetrnú dušu“ J Priznávam, že z hľadiska konzistencie, zostanem aj naďalej fanúšikom čistiacich gélov, no mydlu ako takému nemám čo vytknúť. 

Pre „čistenie do hĺbky“ a prípravu na holenie je tu pleťový peeling Face Scrub Clinique Men. Dostal som ho s najlepším odporúčaním a tak som bol naňho naozaj zvedavý! Hustá (až pastovitá) konzistencia s množstvom peelingových zrniečok čistí pleť, zbavuje ju šupiniek a pripravuje na holenie.
Čím si ma tento produkt získal a zostane v mojej mysli zafixovaný na dlho (asi až kým ho budú vyrábať a ja si ním budem môcť dopĺňať svoju kúpeľňovú zásobu) je pocit sviežosti! Po použití žiadneho iného peelingu som (až) takýto pocit sviežej a vyčistenej pleti nemal. Po nanesení produktu a jemnej masáži začínate mať pocit, ako keby ste sa ponorili do vane plnej mäty a ľadu. Peeling príjemne chladí a najviac si ho užívam po náročnom pracovnom dni alebo po cvičení.
Moje prvé skúsenosti s radou Clinique Men môžem hodnotiť pozitívne. U sonickej kefky som dostal presne to, čo som čakal a je skvelá pomôcka pre starostlivosť o pleť. Čistenie pleti mydlom je šetrné a to čo sľubuje (vyčistenie mastnej pokožky) aj splní. Peeling Clinique Men som si obľúbil najmä pre (mätový) pocit, ktorý vie navodiť pri použití a následný pocit sviežosti.

Čo považujem za najväčšie plus u rady Clinique Men je nulová parfumácia. Práve vôňa je to, čo ma najčastejšie odrádza od kúpy nejakého produktu. Plus dávam aj za dizajn obalov, ktorý je veľmi minimalistický a na prvý pohľad odkazuje na fakt, že ide o pánsku kozmetiku. Myslím si, že aj vďaka tomu by neurobili tieto produkty hanbu na kozmetickej poličke žiadneho muža.